KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12224103
nr 1222 4103
Anders Altzar
(1886-1939), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad -39. Olja på duk, 49x64 cm
Kondition: slitage
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 10 december 2018
kl 18:22:14
700 kr
1.100 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr